Para Yelken'de kupalar sahiplerini buldu

Büyükşehir’in desteğiyle Darıca Balyanoz Koyu’nda gerçekleşen Para Yelken Türkiye Şampiyonası elemeleri nefes kesti

Sporun her branşına destek veren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Para Yelken Şampiyonası’na ev sahipliği yaptı. 3-8 Haziran tarihleri arasında Darıca Balyonoz Koyu’nda gerçekleşen Para Yelken Türkiye Şampiyonası elemelerine katılan 24 engelli sporcu, hem birbirleriyle hem de suyla mücadele ederek göz doldurdu. Yarışları Türkiye Yelken Federasyonu’ndan yetkililer de izledi.

24 SPORCU MÜCADELE VERDİ

Yeni bir branş ve değer verilen bir alan olan paralimpik yelken sporunun Kocaeli ve Türkiye’de daha fazla kişiye hitap etmesini istemesini amaçlayan Büyükşehir, bu kapsamda Para Yelken Şampiyonası’na ev sahipliği yaptı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu ve Türkiye Yelken Federasyonu İşbirliğinde düzenlenen Para Yelken Türkiye Şampiyonası’na Türkiye’nin farklı illerinden 20 bedensel engelli sporcu ile Büyükşehir’in ‘Sporda Ben De Varım’ projesinin 4 bedensel engelli sporcusu katıldı. 3 Haziran Cumartesi günü Darıca Balyanoz Koyu’nda başlayan ve 8 Haziran’da yapılan final müsabakaları ile sona eren yarışlar heyecan dolu anlara sahne oldu. Yarışlarda genel sıralamada en iyi 1 erkek ve 1 kadın sporcu Milli takıma seçilerek, Türkiye’yi Dünya Şampiyonası’nda temsil etme hakkı kazandı.

KUPA VE MADALYALAR SAHİPLERİNİ BULDU

Final müsabakaları sonunda düzenlenen ödül töreninde dereceye giren sporculara kupa ve madalyaları verildi. Buna göre Para Yelken Türkiye Genel kategorisinde birinci Miray Ulaş (Mersin Ferdi), ikinci İbrahim Kalay (Mersin Yelken Yat Sporları), üçüncü ise Emir Turnacıgil (Karadeniz Ereğli Gençlik) oldu. Bu sporculara kupa ve madalyalarını Türkiye Yelken Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Deniz Çiçek takdim etti.

GENÇLERDE KARADENİZ EREĞLİ FIRTINASI

Para Yelken Türkiye Gençler kategorisinde ise Karadeniz Ereğli Gençlikspor sporcuları derece yaptı. Buna göre birincilik kürsüsüne çıkan Büşra Nur Çelik ile ikinci olan Furkan Ercin ve üçüncülüğü elde eden Yiğit Efe Yıldırım’a kupa ve madalyalarını Darıca Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürü Hüseyin Candemir verdi.     

DESTEK VEREN İSİMLERE TEŞEKKÜR PLAKETİ

Ayrıca şampiyonanın düzenlenmesine katkı sağlayan Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Para Yelken Branşı Asbaşkanı Gökhan Arsu,  Kocaeli Yelken İl Temsilcisi Tahir Tarım, Bayramoğlu Yelken ve Su Sporları Kulübü Başkanı Prof. Dr. Feridun Vural ve Darıca Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Hüseyin Candemir’e teşekkür plaketi verildi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler
Vozol 10000 istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı