Genç MÜSİAD'dan Türkiye-Özbekistan Genç Girişimciler Buluşması

Genç MÜSİAD ile Özbekistan Yoshlar Kelajagimiz Jamg’armasi arasında “Türkiye-Özbekistan Genç Girişimciler Buluşması” isimli etkinlik gerçekleştirildi. Özbekistan tarafından 40 genç iş adamı Genç MÜSAD ve MÜSİAD üyeleri ile bir araya geldi. Program çerçevesinde Türkiye-Özbekistan Ticari İlişkiler konulu forumun yanı sıra B2B görüşmeler gerçekleştirildi. İki ülke genç iş insanlarının yakınlaşmasını hedefleyen program, Genç MÜSİAD ve Yoshlar Kelajagimiz Jamg’armasi arasında yapılan iş birliği anlaşması ile son buldu.  

 

12-13 Aralık tarihlerinde Genç MÜSİAD tarafından organize edilen programda ilk gün; forum ve B2B görüşmeleri gerçekleştirildi. “Genç Girişmcilik” konulu forumda;  MÜSİAD Invest ile ilgili sunumu Muhammet Ali ÖZEKEN ve MÜSİAD Ticaret Ofisi ile ilgili sunumu Abdullah BOZATLI yaptı. Genç MÜSİAD İhracatı Geliştirme Komisyon Başkanı İbrahim Çevikoğlu ise Türkiye-Özbekistan dış ticaret verilerine ilişkin bilgilendirmelerde bulundu. Shevketov Otobek Özbekistan-Türkiye arasında ilişkileri konu alan konuşmayı gerçekleştirdi. Genç MÜSİAD Başkanı Furkan Akbal ise genç girişimcilik ve iki ülke arasındaki ilişkiler hakkında açıklamalarda bulundu. Program sonrasında hediye takdimi ve uzun süreli iş birliğini kapsayan MOU imza törenine geçildi. Karşılıklı iyi niyet temennilerinin ardından B2B görüşmelerine geçildi. B2B görüşmeleri kapsamında 26 Özbekistan şirketi kurulan masalarda Genç MÜSİAD ve MÜSİAD üyeleri ile bir araya geldi.

Programın ikinci günü Özbekistan heyeti Türkiye İnovasyon Haftası’na katılım sağladı. Ardından inşaat, fintech, proptech ve tedarik konusunda şirket ziyaretleri gerçekleştirildi.

 

İki kuruluş arasındaki görüşmeler Mayıs 2022 tarihinde Özbekistan’ın Semerkand şehrinde düzenlenen Türk Devletleri Teşkilatı ülke gençlerinin bir araya geldiği programda başlamış, 28 Haziran – 1 Temmuz arasında Genç MÜSİAD Başkanı Furkan Akbal, Başkan Yardımcısı Serhat Kısakürek ve Uluslararası İlişkiler Komisyon Başkanı Talha Akbaş’ın “30 Haziran Özbekistan Gençlik Günü” münasebetiyle gerçekleştirdiği ziyaret neticesinde üst düzeye ulaşmıştı.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler
Vozol 10000 istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı