KAGİDER Başkanı Emine Erdem “Depremden Zarar Gören Kadınları Tekrar İş Hayatına Teşvik Edeceğiz”

KAGİDER BAŞKANI EMİNE ERDEM “DEPREMDEN ZARAR GÖREN KADINLARI TEKRAR İŞ HAYATINA TEŞVİK EDEREK DAHA DA GÜÇLENECEKLERİ, İŞ HAYATINDAKİ ETKİNLİKLERİNİ ARTIRACAKLARI BİR DAYANIŞMA AĞI İÇİNDE OLACAĞIZ”

Bu yılın birlik ve beraberlik yılı olacağını belirten, Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) Başkanı Emine Erdem; kadınların iş hayatına katılımının ekonomiye verdiği destekten bahsederek 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü için dileğini ve mesajını MAG Mart sayısında paylaştı.

Kadınların iş hayatındaki yerinden bahseden Emine Erdem “Bugün Türkiye’nin otuz iki milyon üç yüz seksen üç bin kişilik çalışma yaşındaki kadın nüfusunun sadece on bir milyon yetmiş dokuz bini iş gücüne dâhil. Bu da her üç kadından ikisinin işsiz olduğunu gösteriyor. Kadınların iş hayatına katılımıyla ekonomiye sunduğu katkı sadece bir istatistik değil, geleceğimizle ilgili de bir mesaj veriyor. Sürdürülebilir kalkınma, refah ve demokrasi için kadın ve erkek eşitliğini içselleştirmeli ve kadınları iş hayatına daha çok dâhil etmeliyiz. İş hayatına yeni atılan kadınlara, öncelikle bir kariyer hedefi belirleyerek bu doğrultuda yılmadan çalışmalarını, mesleki gelişim programlarına katılmalarını, etkileşime ve öğrenmeye açık olmalarını öneriyorum” dedi.

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü mesajını da paylaşan Erdem şunları söyledi: “8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’müzde, “Her şey eşitlikle başlayacak.” sözünü ısrarla yinelemek istiyorum. Dünyayı daha yaşanır bir yer yapmak için kaybedecek zamanımız yok. Kadın ve erkek, birlikte tüm yaralarımızı saracak, ekonomimizi ve sosyal yaşamımızı birlikte olunca aydınlığa çıkartabileceğiz. Ülkemizi derinden sarsan bu depremden kurtulan kadınlarımızla kuracağımız dayanışma onlara hem büyük bir moral olacak hem büyük bir katkı sağlayacak hem de eskisinden çok daha güçlenecekleri bir sistemin temelini oluşturacak. Buna inanıyorum, çünkü biliyorum ki kadının gücü bu ülkeyi yeniden ayağa kaldıracak denli büyük. Depremden zarar gören kadınları tekrar iş hayatına teşvik ederek daha da güçlenecekleri, iş hayatındaki etkinliklerini artıracakları bir dayanışma ağı içinde olacağız. Bu yıl, dayanışma ve birlik, beraberlik yılı. 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü için en önemli dileğim ve mesajım; hepimizin dayanışma içinde olmasıdır. Cumhuriyetimizin yüzüncü yılında küllerimizden yeniden doğacağız.”

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler
Vozol 10000 istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı