E-ticarette sınırları kaldırarak dünya çapında alışveriş yapma imkânı sağlayan Shippn, 8 Milyon Dolar değerleme üzerinden yatırım aldı!

200+ ülkeden müşterilerine 35 ülkeden alışveriş yapma imkanı sağlayan Shippn, köprü yatırım turunu tamamladı. Seyfettin Ersen Erol, Levent İlhaner, Enes Güren ve Duhan İçöz tarafından yönetilen Shippn, KT Portföy liderliğinde gerçekleşen seri A öncesi köprü yatırım turunda 547 bin dolar yatırım aldı. İlk tura dahil olan APY Ventures, Mindvest GSYF ve Lima Next Ventures bu turda da takip yatırımı yaparken; KT Portföy, Kültepe Yatırım, start-up yatırımcısı Faik Ulutaş ve Cem Bahar da tura katılım sağladı.
 

Cirosunu dolar bazında üçe katladı

İlk yatırım turundan bu yana cirosunu dolar bazında üçe katlayan Shippn, kullanıcılarının 35 ülkeden alışveriş yapabilmesini sağlayan, sınır ötesi alanında faaliyet gösteren bir girişimdir. Shippn’de oluşturulmuş global toplulukta lokal adreslerini kullandırmak üzere sisteme kaydolmuş̧ olan Host olarak adlandırılan kullanıcıların sistemden kazanç̧ elde etmelerine imkân tanınıyor. Shippn müşterilerinin bu adresleri kullanarak dünyanın her yerinden kendi ev adreslerine sipariş̧ verir gibi alışveriş̧ yapabilmesini ve 1-5 iş günü içerisinde satın aldıkları ürünlerin kapılarına kadar ulaştırılmasını sağlıyor. 

 

Şirket CEO’su Duhan İçöz;
 

2 yıl gibi bir sürede %1500 üzerinde bir büyüme ile oluşturduğumuz bu komüniteyi zenginleştiriyoruz. Şu anda Birleşmiş Milletlere üye olan ülke sayısından daha fazla ülkeden sistemimize kaydolmuş kullanıcımız var. 35 ülkede bulunan iştirak depomuz diye tanımlayabileceğim Host’larımız aracılığı ile sınırların olmadığı bir alışveriş deneyimini gün geçtikçe yaygınlaştırıyoruz. Her gelen siparişi sorunsuz şekilde teslim etmek üzere aynı heyecanla çalışıyoruz. Bu iş modelinde dünyadaki öncü şirketlerdeniz. Topluluk pazaryeri modeli ile lojistik gibi dijitalleşme sürecinde geride kalmış bir sektörde ölçeklenebilir bir dönüşüm yaratılabileceğini ortaya koyuyoruz. Yakın zamanda ürünümüze katacağımız B2B özellikleri ile son kullanıcılar dışında ihracatçı firmaların 35 ülkedeki iade süreçlerini de yönetebileceği bir servis ile hacmimizi büyük ölçüde büyütmeyi hedefliyoruz. Bu yatırım turunun bize hedeflerimizi başarabilme anlamında çok büyük bir katkı sağlayacağını düşünüyoruz. Özellikle mevcut hacmimizin yüksek olduğu Amerika bölgesinde ve gelişim potansiyelimiz bulunan EMEA bölgesinde ciddi bir yayılım hedefimiz mevcut.

 Artık seri A yatırım turuna kadar planımız; hali hazırda teknik ve operasyonel olarak optimize ettiğimiz servisimizle tamamen büyümeye bütçe ayırarak şirket değerlememizi en üst seviyeye çıkartmak.”

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler
Vozol 10000 istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı