TEB sürdürülebilirlik temalı sendikasyon kredisini yeniledi

TEB sürdürülebilirlik temalı sendikasyon kredisini yeniledi

 

Türk Ekonomi Bankası (TEB), sendikasyon kredisini yenileyerek reel sektörün dış ticaret finansmanına 330 milyon dolar destek sağladı. Sürdürülebilirlik performans hedefleri içeren ve altı yeni bankanın dahil olduğu sendikasyon kredisi 14 ülkeden toplam 22 bankanın katılımıyla gerçekleşirken, ilave kaynak artışıyla yüzde 125 oranında yenilendi. 367 gün vadeli sendikasyon kredisinin toplam maliyeti dolar ve euro kısımlar için sırasıyla Sofr+yüzde 3,50 ve Euribor+yüzde 3,25 olarak gerçekleşirken, önceki kredi işlemine göre 75 baz puan maliyet indirimi sağlandı.

 

TEB Genel Müdürü Ümit Leblebici, sendikasyon kredisiyle reel sektörün dış ticaret finansmanına destek vererek her zaman olduğu gibi ülke ekonomisinin gelişmesine katkıda bulunmayı hedeflediklerini vurgulayarak şunları söyledi: “Yenilediğimiz sendikasyon kredisinde hedefin üzerinde yüksek çevirme oranına ulaşarak 330 milyon dolar temin ettik. Dış finansmanlarımızı derinleşme ve çeşitlendirme yönünde atacağımız adımlarla ileriye taşımayı, muhabir bankalar ve uluslararası yatırımcılarımızla yakın iş birliğimizi kararlılıkla sürdüreceğimizi belirtmek isterim. Bu vesileyle işlemimize katılan ve destek veren tüm muhabir bankalarımıza teşekkür ederiz.” 

 

Kredinin bu yıl da sürdürülebilirlik performansı kriterleri çerçevesinde yenilendiğinin altını çizen Leblebici, “Sağladığımız sürdürülebilirlik bağlantılı sendikasyon kredisi ile sosyal kriterleri odağımıza alarak üç yeni performans hedefi belirledik. Buna göre, deprem bölgesindeki mikro ve KOBİ ölçekli işletmeleri desteklemek için kaynak sağlayacağız. Kadın hakim ortaklı mikro ve KOBİ’lere sağlanan finansman tutarının artırılması ile yenilenebilir enerji ve enerji verimliliği projelerine yönelik kredilerin artırılması yönünde yatırımları destekleyeceğiz.” diye konuştu. 

 

Leblebici: “96 yıldır olduğu gibi Cumhuriyetimizin 100. yılında da ülkemizi daha iyi bir geleceğe taşımak için çalışmayı sürdüreceğiz”

Leblebici sözlerine şöyle devam etti: “TEB olarak benimsediğimiz ‘iyi ve örnek banka’ anlayışıyla sürdürülebilir ekonomi, toplum ve çevre yaratmaya katkıda bulunan uygulamaları destekliyor, toplumumuzu daha iyi bir geleceğe taşımak için çalışıyoruz. Ürün ve hizmetlerimizle sürdürülebilir kalkınmaya destek olurken aynı zamanda toplumsal fayda sağlamaya, topluma, çevreye ve insan yaşamına değer katan, pozitif etki yaratan çalışmalara odaklanıyoruz. 96 yıldır Cumhuriyetimiz hep daha ileri gitsin diye çalışan bir bankayız. Bugüne kadar olduğu gibi Cumhuriyetimizin 100. yılında da ülkemizi daha iyi bir geleceğe taşımak için her alanda çalışmayı ve sorumluluklarımızı yerine getirmeyi sürdüreceğiz.”

 

Kurumsal ve Kurumsal Yatırım Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Ömer Yenidoğan ise TEB’in sürdürülebilirlik stratejilerine uygun olarak performans kriterlerini güçlü tutarak ESG (Çevresel, Sosyal ve Kurumsal Yönetişim) hedeflerini belirlediğinin altını çizdi ve şunları kaydetti: “Sürdürülebilirlik stratejimize bağlılığımızı sendikasyon işlemlerimizle de göstermeye devam ediyoruz. Bankamıza uluslararası kurumların desteği güçlü şekilde devam ediyor. Sürdürülebilirlik alanında hızlı ve sağlam adımlarla ilerlemeye devam edeceğiz.”

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler
Vozol 10000 istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı