“The Clique" ile Moda Sektörünün Güçlü Kadınları, Türkiye'yi Uluslararası Arenaya Taşımaya Hazırlanıyor

Son yıllarda Türkiye’de kadın girişimcilerin gücü her geçen gün artıyor. Bu girişimciler, sadece kendi işlerini kurmakla kalmayıp, aynı zamanda diğer girişimcilere de ilham kaynağı oluyor. Moda ve tasarım sektöründe de bu durum oldukça belirgin. The Clique platformu da bu ilham verici girişimlerden biri.

The Clique, Türkiye’nin tekstil ve moda sektöründeki potansiyelini göz önünde bulundurarak, yerli tasarım giyim markalarının uluslararası alanda rekabet edebilir hale gelmelerine yardımcı olan bir moda ve tasarım platformudur. Platform, sadece moda ve tasarım ürünlerini bir araya getirmekle kalmayıp aynı zamanda yerli üretimi destekleyerek markaların büyüme potansiyellerini artırmayı da hedefliyor.

The Clique Türkiye’nin lüks moda markalarını uluslararası arenada temsil ederek, ülkenin moda ve tasarım alanındaki potansiyelini tüm dünyaya göstermenin yanında, yerli üretimi destekleyen ve markalara uluslararası pazarlarda yer açan bir modelle, Türkiye’nin ekonomik büyümesine de katkıda bulunmayı üzerine kurgulanmış bir girişim olarak öne çıkıyor.

The Clique, markalara uluslararası pazarlarda başarılı olabilmeleri için birçok farklı hizmet sunmak için birçok alanda yön gösterici olan proje benzersiz iş modeli ile bünyesindeki markalar için şu hizmetleri sağlıyor.

  • Uluslararası Fuarlara Katılım: The Clique, markaları dünyaca ünlü moda fuarlarına ve etkinliklerine katılmaları için teşvik ediyor ve bu konuda gerekli desteği sağlıyor.
  • B2B Görüşmeleri: The Clique, markaları yurt dışındaki alıcılarla buluşturarak iş birliği imkânları yaratıyor.
  • Pazarlama ve Tanıtım: The Clique, markaların uluslararası pazarlarda tanınırlıklarını artırmak için çeşitli pazarlama ve tanıtım faaliyetleri yürütüyor.
  • E-Ticaret Platformları: The Clique, markaların ürünlerini global e-ticaret platformlarında satabilmeleri için gerekli altyapıyı sağlıyor.

YLL Mağazacılık Genel Müdürü Eylül Ögetürk Önemlitürk, The Clique’in sunduğu hizmetler ve topluluk ekosistemi sayesinde birçok Türk moda markasını uluslararası pazarda geniş kitlelerin beğenisine sunma hazırlığında olduklarını, Bu markaların, yurtdışı mağazaların yanında dünyaca ünlü moda dergilerinde ve online platformlarda yer almasını sağlayarak, Türkiye’nin moda ve tasarım alanındaki gücünü tüm dünyaya göstermeyi hedeflendiklerini belirtti.

The Clique, önümüzdeki yıllarda daha da büyüyerek, Türkiye’nin en önemli moda ve tasarım platformlarından biri haline gelmeyi hedefliyor. Platform, kriterlerine uygun daha fazla markaya ulaşarak, onları uluslararası pazarlarda başarıya taşımak için çalışmalarını sürdürecek. Bu Türkiye’nin moda ve tasarım sektörünün geleceği için oldukça önemli. Platformun, Türk moda markalarının uluslararası alanda daha da güçlenmesine ve Türkiye’nin ekonomik büyümesine katkıda bulunacak olması da sektör adına önemli bir gelişme olarak öne çıkıyor. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler
Vozol 10000 istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı