ADANA AVUKAT – Kamışlı Hukuk ve Arabuluculuk Bürosu

2009 yılında Av. Gani Kamışlı, Av. Mehmet Kamışlı ve Av. Gonca Ayas Kamışlı tarafından kurulan Kamışlı Hukuk Bürosu Adana Avukat ofisinde faaliyet göstermeye devam etmektedir. Kurulduğu günden bu yana verdiği hizmet kalitesiyle doğru orantılı olarak artan iş hacmi ve personel sayısı ile birlikte; müvekkillerinin ihtiyaç duyduğu alanlarda, akademisyen ve alanlarında uzman kişiler ile işbirliği içerisinde etkin ve kaliteli bir hizmet vermeyi prensip edinmiştir.

2019 yılında Kamışlı Hukuk Bürosu nezdinde Resmi olarak Arabuluculuk hizmeti verilmeye başlanmış olup, 2019 tarihi itibari Adana avukat lık büro ünvanı Kamışlı Hukuk ve Arabuluculuk Bürosu olarak değişmiştir. Ofislerinin yapısını tanımlayacak olursak; “Faaliyet Alanları” başlığında bir kısmı detaylandırılan başta Tazminat Hukuku, İcra ve İflas Hukuku, Ceza Hukuku, Aile Hukuku, Boşanma Davaları, İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku, Gayrimenkul Hukuku, Miras Hukuku, Borçlar Hukuku ve ticari dava takibi dahil çok çeşitli hukuki alanlarda avukatlık ve danışmanlık hizmeti vermekte olan son derece kurumsal bir Avukat Ortaklığıdır.

Geniş bir sektör ve hukuki işlem yelpazesinde; uzman kadrosu ile ve gerektiğinde Türkiye’nin farklı illerindeki çözüm ortakları ile birlikte, finans kurumlarına, özel şirketlere ve gerçek kişilere hukuki işlemlerinde yüksek kalitede ve üst düzey bir katılım ile danışmanlık ve dava takip hizmeti vermektedir. Adana avukat ları bir çok alanda yetkinliğe sahiptir.

 Adana Avukatlık Ofisine Davetleri İçin Teşekkür Ederiz.

Müvekkillerine stratejik kararların alınması noktasında yol gösteren ekipleri, piyasa odaklı yaklaşımı ve müvekkillerinin ticari faaliyet ve sektörleri konusundaki derin bilgisi ile yaratıcı ve durum özelinde hukuki görüş ve çözüm önerileri sunmaktadır. Konusunda ileri düzeyde bilgi ve tecrübeye sahip kadroları ile bürolarının teknik bilgi ve uzmanlığından faydalanan müvekkiller, süreklilik arz eden bir iletişim imkanı buluyorlar.

Kamışlı Hukuk ve Arabuluculuk Bürosu, her zaman yeni fikirlere açık, değişimi güncel olarak takip eden, teknolojik alt yapılarını sonuna kadar kullanan bir hukuk bürosu olarak müvekkillerine en hızlı, en güvenilir ve en doğru bilgilendirmeyi yapmayı amaçlamaktadır.

Kamışlı Hukuk ve Arabuluculuk Bürosu ekibi olarak tüm bu süreçte Adana avukat ofisinde ve yasal danışmanlık hizmetlerinin sorumluluğu ve ciddiyetinin bilinciyle titiz ve sonuca odaklı çalışmalarıyla ihtiyaç duyulan her alanda destek sağlıyor.

Avukat Tutmak Zorunda Mıyız? Sorusuna Cevap Olarak Bize Şu Cevabı İlettiler:

Türk Hukuku alanında ve tarafların avukat ile temsil edilmesi gibi bir zorunluluk düzenlenmemiştir. Aksine herkesin mahkemelerde kendisini temsil etme hakkı vardır. Dolayısıyla adli ve idari mahkemelerde davacı veya davalı sıfatı ile, ceza mahkemelerinde sanık veya katılan sıfatıyla ve icra dairelerinde alacaklı-borçlu sıfatıyla yapacağınız işlemlerde ve duruşmalarda avukat tutma zorunluluğundan söz edilemez. Ancak her alanda olduğu gibi hukuki işler de uzmanlık gerektirir. Kanun, tüzük, yönetmelikler ve ayrıca Yargıtay içtihatları ile mahkeme uygulamaları karşısında hak kaybına uğramamanız için bu alanda özel eğitim görmüş bir avukattan hukuki yardım almanız gereklidir. Bu sebeple hukuki konularda gerekli bilgi ve tecrübeye sahip olmadan hareket etmek telafisi imkânsız zararlara yol açabilir. Hatta hukuki işlemlerinizi yapmadan önce bir avukata danışmanız ilerde karşılaşabileceğiniz hukuki sorunları önleyecek, işin mahkemeye intikal etmesi halinde uğrayacağınız zaman, emek ve maddi kayıplarınızın önüne geçecektir. Yargılama faaliyetlerinin de ücretsiz olmadığı unutulmamalıdır. Bu bağlamda müvekkilin talep stratejisi, hukuki işlemi nasıl ücretsiz yapabilirim?, daha ucuza hizmet alabilir miyim?, biraz daha pazarlık etsem belki kabul eder? Olmamalı, daha çok hukuki anlamda tüm haklarınızın savunulup savunulmayacağı, benzer davalara karşı emsal teşkil edebilecek Yargı kararlarının avukatınızda mevcut olup olmadığı ve belki de en önemlisi gayretli, iletişimi kuvvetli ve araştırmacı bir hukuk hizmetini nasıl alabileceğiniz yönünde olmalıdır. Diğer taraftan bir Ceza Hukuku’nun konusu olan bir suçlamayla karşı karşıya kalan kişi, avukat tutma, avukatı varsa onu çağırma, avukat olmadan konuşmama, avukat tutacak parası yoksa kendisine avukat tayin edilmesini isteme hakkına sahiptir. Her soruşturmadan önce sanık veya şüpheliye bu hakkı hatırlatılmak zorundadır. Sanık veya şüpheli tarafından avukat talep edilmesi halinde barodan bir avukat görevlendirilir. 18 yaşından küçüklerin ve cezasının üst sınırı 5 yıl ve üstü olan sanıkların yargılamalarında özel veyahut devlet tarafından görevlendirilen bir avukat bulunması zorunludur. Kendileri istemese dahi bir avukat tayin edilir. Adana avukatları ile ilgili daha fazla detay için buraya tıklayınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler
Vozol 10000 istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı